Milli Park

  Kuşadası merkezden 23 km uzaklıkta yer alan Dilek Yarımadası Milli Parkı‘nda denize girebileceğiniz 4 koy bulunuyor. Milli park sınırları içinde olduğunuz için gerek yaya, gerekse araçlardan ücret talep ediliyor. Millipark koyları olarak bilinen bu koylar İçmeler Koyu, Aydınlık Koyu, Kavaklıburun Koyu (Kalamaki Koyu) ve Karasu Koyu olarak adlandırılıyor.

  sevgi plajı

  Davutlar Sevgi Plajı, yaklaşık 12km’lik uzun ve geniş bir plajdır. Bir ucu Güzelçamlı Ulusal Parkı’na, diğer ucu Kuşadası Yavansu Mahallesi’ne kadar uzanır. Sahil boyunca koşu yapabileceğiniz uzunca bir yol vardır. Dilerseniz bisiklete de binerek sevimli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Hafta içi diğer plajlara göre daha sakin bir havası olsa da, mangal ve piknik yapılabildiği için hafta sonları günübirlikçilerin akınına uğrar.

  kadınlar denizi

  Mavi bayrak alan kuşadası'nın merkezine yakın Kadınlar Denizi’nin adı eskiden sadece kadınlar tarafından kullanılması ve isminin buradan geldiği bilinmektedir, Kusadası merkezine sadece 3km uzaklıkta olan kadınlar denizi yol boyunca palmiyelerin sıralandığı Kadınlar Denizi’nin çok eski dönemlerden bu yana Ege’nin en popüler plajlarından biri oldugunu ve dünyaca ünlü plajımızdır.

  YILANCI BURNU

  Güvercinada Kalesi manzaralı Yılancı Burnu‘ndaki Jade gibi kulüpler tarafından işletilen plajlar da denize girmek isteyenlerin başka bir tercihi. Bu kulüpler geceleri gece kulübü olarak işletilirken, gündüzleri plaj olarak kullanılıyor. Kuşadası’na bu şekilde işletilen onlarca beach club bulunuyor.

  © 2018 - 2022 e-kusadasi.com | Kuşadası'nın En Genç Şehir Portalı... Kuşadasında bulunan Turistlik yerler, Gezilecek yerler, Oteller, Pansiyonlar, Lokantalar,Mağazalar, Eğlence merkezleri ve birçok bilgi ve rehber bu web sitesinde...
  Makale Görünüm Sayısı
  235780

  gokceweb14