Kuştur Plajı

  kuştur plajı

  Kuşadası Kuştur Plajı adını veren kuştur tatil köyü bölgesinde yer almaktadır. 600 metrelik kum sahil şeridi ile Kuşadası’nın en önemli plajlarından birisidir. 2000 yılında komple düzenlenerek otopark alanı cafeterya duş,wc konulmuştur.

  Kuştur Plajı tüm vatandaşlara açık ücretsiz bir plajdır, Plaj üzerindeki işletmeciler şenzlong ve şemsiyeden ücret almaktadır. Kumsalı geniş olan plajda bazı bölgeler taşlıktır.
  Denizi saat kumsal olup, Eylül dönemlerinde öğleden sonra deniz dalgalı olur. Çevresinde 5 yıldızlı oteller yer almaktadır, plaja daha çok otel müşterileri ve günü birlik tatilciler gelmektedir hafta sonları çok yoğundur.

  Kuşadası Kuştur Plajına gitmek için şehir merkezinden kuştur bölgesine giden 1 no’lu minibüs ile 15dk’ da gidebilirsin plajın önünden geçen dolmuş sabah 07 ile gece 24 e kadar çalışmaktadır. Ayrıca özel aracınız ile Selçuk istikametine doğru Kuştur kavşağından döndükten sonra karşınıza plaj çıkacaktır.

  © 2018 - 2022 e-kusadasi.com | Kuşadası'nın En Genç Şehir Portalı... Kuşadasında bulunan Turistlik yerler, Gezilecek yerler, Oteller, Pansiyonlar, Lokantalar,Mağazalar, Eğlence merkezleri ve birçok bilgi ve rehber bu web sitesinde...
  Makale Görünüm Sayısı
  235768

  gokceweb14